X
تبلیغات
زولا

. 

- زنان خوب، میراث دار عفاف فاطمه و حیای مریم اند؛ گوهر عفت و نجابت، کم ارزش تر از طلا و پول و وسایل خانه نیست. کسی که مراقبت سرمایه های ارزشمند خود
نباشد، اگرغارت شد و مورد دستبرد قرار گرفت، باید خودش را ملامت کند.

- به خود می بالیم که محبت زهرا سلام الله علیها در دل داریم و افتخار ما عشق به زینب کبری سلام الله علیها است. این محبتِ اهل بیت باید خود را در زوایای زندگی ما نشان دهد. اگر عفت و عبادت و حیای فاطمی و صبر و شجاعت و وفای زینبی در ما نباشد چگونه ثابت کنیم که شیعه زهرا و زینبیم؟ آیا ادعای خالی را از ما می پذیرند. بکوشیم با زنان پاک عالم همسو شویم.

- دختران و بانوانِ فرزانه و فهیم وقتی به بلوغ فکری می رسند متین و با وقار می شوند وبا هر موجی  به این سو وآن سو نمی روند و رضایت مردم را بر رضایت خداوند ترجیح نمی دهند.                              

- هیچ کس به نام آزادی، دیوار خانه اش را بر نمی دارد و درِ حیاطش را باز نمی گذارد؛ چون ممکن است دزدی رخنه کند و اموالش را به یغما ببرد. حجاب دیواری است که راه را بر دزدِ عفاف می بندد و  زن را در قلعه ی کرامت محافظت می کند. این دیوار را برنداریم و این قلعه را خراب نکنیم.

- حجاب یک انتخاب است نه یک تحمیل.آنان که حجاب را آگاهانه بر می گزینند، می خواهند گوهرِ عفافِ خود را از تاراج، مراقبت کنند. و به این خاطر است که بر انتخاب خود افتخار می کنند و اصرار دارند؛ چنین افرادی، سست و بی انگیزه نمی شوند و تابعِ جوّ  نمی گردند، زیرا از قیمت گوهر وجودشان باخبرند.

- مهاجمان فرهنگی می کوشند تا با تضعیف حجاب و ترویج عریانی، زنان و دخترانِ جامعه را خلع سلاح کنند. کسی که از شیوه های هجوم این مهاجمان آگاه باشد، به این خلع سلاح تن  نمی دهد

- حجابِ ظاهری ریشه در عفاف درونی دارد. کسی که بخواهد پاک باشد، ظاهر و باطنش را باید یکی کند.آنان که بی قید و لاابالی اند، ولی می گویند (( دلت پاک باشد ))، نمی دانند که پاکیِ دل در پاکیِ رفتار و متانت و وقار نمایان می شود و از دل پاک، جز نگاه پاک بر نمی آید. (( از کوزه همان برون تراود که دراوست )) نمی توان پذیرفت که از کسی عفونت گناه به مشام برسد، ولی ادعا کند که دلش پاک است.

- هنرمند کسی است که بتواند در فضای آلوده، پاک و عفیف بماند؛ و گر نه گناه و آلودگی که هنر نیست و از همه کس بر می آید.

- حجاب زندان نیست که زنان و دختران در آن محبوس باشند، بلکه حجاب قلعه و دژی است که از ورود غارتگران و مهاجمان جلوگیری می کند.

- آنان که از بی حجابی و برهنگی و خودنمایی لذت می برند شاید فراموش کرده اند که دوربین های دقیق خداوند این صحنه ها را ضبط می کند و فردای قیامت مورد سوال قرار خواهند گرفت. آیا آنها حاضرند فیلم  تماس ها و روابطشان در قیامت به نمایش عموم درآید و رسوایی به بار آورد؟ دادگاه الهی اسناد و مدارک فراوان از اعمال ما در اختیار دارد، آیا برای آنها جوابی داریم؟

- آنان که از سیرت والا محرومند، به نمایش صورت خود می پردازند.

- چادر و مقنعه ای که قامت کوچک و چهره ی نجیب دخترکان معصوم  را می آراید، تار و پود حجاب  و متانت در بزرگسالی است. دختران اگر از کوچکی با مفهوم حیا و حجاب انس گیرند، در بزرگسالی کمتر آسیب می بینند. نهال  عشق به حجاب را از کودکی در دل فرزندانمان بکاریم تا در بزرگی ثمر دهد.

- کسی که خط قرمزهای نگاه را نشناسد، به نقطه ی  ورود ممنوع وارد می گردد و گرفتار می شود. مگر به هرچه دیدنی است باید نگریست؛ چشمی که حریم شخصی دیگران را مراعات نکند و هرزه بین شود ازقیمت می افتد. میان نگاه و گناه فقط یک نقطه فاصله است پس مواظب باشیم .

- عملکرد ما در شب و روز ثبت می شود. حرف ها، رفتارها، گفتار ها، شنیده ها، رابطه ها، لبخندها، نگاه ها؛ و از همه ی لحظات تیره و روشن زندگی، برای ما یک پرونده تشکیل می گردد. روزی بر اساس محتوای این پرونده، مؤاخذه و محاکمه خواهیم شد. خوشا به حال کسی که پرونده ای قابل دفاع داشته باشد و از فاش شدن نامه اعمال خود نگران .

- آنان که خود را در معرض دید و تماشای نگاه های مسموم و چشم های ناپاک قرار می دهند و به دلبری و جلوه گری می پردازند، همیشه برنده ی این بازی نیستند. روزهای پشیمانی هم در پیش است. گاهی زهر و مسمومیت این نگاه ها  تا آخر عمر در وجود انسان می ماند و هیچ  پادزهری آن را درمان نمی کند.

- هرچیزی که نفیس تر و قیمتی تر باشد باید از آن بیشتر موظبت کرد تا به غارت نرود. کسی که ارزش گوهرِ عفاف را می داند، با بد حجابی آن را زیر دست و پای غارتگران نمی اندازد و خود را به طعمه ای برای گرگ های هوس باز تبدیل نمی کند. به فرزندانمان بیاموزیم که از گوهر عفافشان هوشیارانه پاسداری کنند.برچسب‌ها: حجاب، گوهر عفاف
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 52789